Anketa

Jaké jste měli letní prázdniny?

Městské slavnosti
Recepty pro každého

Fotbal mic 001

Už v pátek začne jarní část nejvyšší fotbalové ligy. Týmy FC Slovan Liberec i FK Jablonec už vyhlíží své zápasy a finalizují zimní přípravu. Trenéři i hráči obou mužstev se shodli na tom, že letošní zima pro ně byla jiná.

Na podzim se hrálo déle, teď se začíná dřív. Na přípravu tak měli všichni méně času než v minulosti. Zástupci týmů zhodnotili přípravu i výhled na tiskových konferencích.

 

Podle ředitele FC Slovan Liberec ing. Libora Kleibla bude jarním cílem klubu boj o příčky zaručující evropské poháry. Kádr týmu je stabilizovaný, ale čeká se ještě na případné příchody jednoho až dvou prozatím nezveřejněných jmen do zálohy.

To potvrdil i trenér Zsolt Hornyák. Ten je spokojený s příchodem Libora Kozáka a jeho rychlým začleněním do týmu. Nová posila se prosadila hned dvakrát v přípravných zápasech. „Můžeme být rádi za to, že je Libor dobrá povaha a neměl problém se zapojením do mladého kádru," komentoval střelce s číslem devět na dresu trenér Hornyák. Podle něho jsou hráči na sezónu po fyzické stránce dobře připraveni a nikdo se během přípravy vážně nezranil.

 
20190206 TK Slovan 

Kapitán Slovanu Radim Breite potvrdil, že „všichni v týmu chtějí hrát Evropu. Pro diváky je to atraktivní záležitost. Myslím, že s naší hrou se tam můžeme dostat. Trápila nás totiž hlavně koncovka, ale věřím, že na jaře to trápení prolomíme." Strach nemá ani z případného příchodu a začlenění nových posil, které neprošly s týmem zimní přípravou. „Není to ani tak o zápase, jako spíš o několika trénincích. Kolikrát se v klubu stalo, že času nikdy nebylo dost a vždy jsme se s tím vypořádali. Podíváme se, jak kdo co umí a bude to bez problému," uzavřel Breite. Dodejme, že přestupní termín trvá až do třetího jarního kola.


20190205 Kozak Libor

Slovan bude na jaře hrát v nových dresech. A představí se v nich v sobotu od 15 hodin při domácím zápase proti Příbrami.

 

Fotbalisty FK Jablonce během zimy potkaly odchody i zranění. Trenér Petr Rada k průběhu zimní přípravy uvedl, že tým sehrál dost přípravných zápasů. V prvních domácích zápasech se prakticky všichni vystřídali po poločasech. V Portugalsku už v druhém a třetím zápase chtěli méně střídat, a to jsme splnili. Jabloneckým se nevyhnuly problémy se zraněním. „Jedná se o hráče, kteří nám vypadnou na půl roku a je to pro nás komplikace. Je to nepříjemné jak pro hráče, tak pro nás. Rekonvalescence křížových vazů trvá déle, tam se nedá nic uspěchat. Navíc se k tomu přidal i Míša Trávník, který měl meniskus. Ale tam se to artroskopicky dobře udělalo a Míša už pomalu začíná s mančaftem trénovat naplno," dodal Rada.

Cíl mužstva je podle něho jasný. „Udržet se v první šestce, která nám zaručuje boj o pohárové příčky. Určitě nemůžeme říct, že bychom se chtěli uspokojit a nějak to dohrát i kvůli tomu že odešli někteří hráči. Hráči to vědí, jen do baráže máme jedenáct zápasů. Musíme se na to připravit a ty zápasy zvládnout a celkově odstartovat co nejlépe."

 

20190106 Rada Petr


Nejzkušenější hráč jabloneckých a kapitán Tomáš Hübschman věří před startem ligového jara, že se mužstvu podaří vyrovnat se změnami v kádru a předvést další povedené jaro. Na otázku co od ligového jara očekává Tomáš připomněl loňské pro Jablonec bodově fantastické jaro, které tým poslalo do Evropy. „Chtěli bychom na něj samozřejmě navázat. Nebo aby bylo minimálně podobné. Bude si to ale muset sednout i s těmi změnami, které se udály. Věřím, že odchozí hráče nahradíme. Budeme se v každém zápase snažit hrát na vítězství."

Tomáš věří, že tým dokáže zastoupit i zraněného Trávníka, který byl jedním z klíčových hráčem. A také doufá v jeho brzký návrat.

 

20190106 Hubschman Tomas

FK Jablonec nastoupí k prvnímu zápasu už v pátek od 18 hodin v Olomouci.

Zápasy obou našich Podještědských týmů si ve vysílání RCL pohlídáme.

Reklama
www.Automobilovedily24.Cz Oční klinika Liberec