Právě hraje: SAM SMITH - DIAMONDS | Dohrálo: HARRY STYLES - WATERMELON SUGAR
5. prosinec 2020 - Jitka
Právě hraje: SAM SMITH - DIAMONDS | Dohrálo: HARRY STYLES - WATERMELON SUGAR

Začínají platit změny vládních nařízení

Ode dneška se opět mění vládní nařízení. Do škol se nově vrací žáci 1. a 2. tříd, otevřou se také speciální základní školy pro hendikepované. Opatření se naopak zpřísní v obchodech, nově bude moci nakupovat pouze jeden člověk na 15 metrů čtverečních. Otevřít mohou kočičí a psí salóny. Na kadeřnictví a holičství si ale ještě počkáme. Přehled změn najdete tady

Školy

Ve středu se do škol vrací první a druhé třídy základních škol a žáci speciálních škol. Roušky jsouu povinné (s výjimkou speciálních a mateřských škol) po celou dobu výuky, i ve společných prostorách. Ve třídách se musí pravidelně větrat, a to i během výuky. Pro 1. a 2. třídy se obnoví družiny. V provozu budou i školní jídelny. Hudební a tělesná výchova nebude. Pro ostatní žáky základních a středních škol budou možné prezenční individuální konzultace.

Obchody

V obchodech ode dneška platí omezení počtu nakupujících. Jeden člověk pro sebe musí mít prostor 15 metrů čtverečních. Mění se i otevírací doba obchodů. Nově mohou mít otevřeno do 21. hodiny. Doposud musely zavírat v osm večer.

Restaurace

Stravovací zařízení mohou mít otevřené výdejní okénka déle. Dosavadní interval od 6 do 20 hodin se prodloužil na 5 až 21 hodin.

Služby

Nově mohou být otevřené také kočičí a psí salóny. Kadeřnictví a holičství ale zůstávají zavřená.

Volný pohyb

Svateb, pohřbů nebo bohoslužeb se ode dneška smí účastnit 15 lidí, dosud to bylo deset.

Výjimka ze zákazu volného pohybu nově platí také pro sportování na venkovních sportovištích maximálně pro dvě osoby.