Právě hraje: U2 - WITH OR WITHOUT YOU | Dohrálo: PUSSYCAT DOLLS; RAHMAN; NICOL SCHERZINGER - JAI HO (YOU ARE MY DESTINY)
6. květen 2021 - Radoslav

Bílí Tygři mají stříbro

Skončilo finále extraligy. V pondělním pátém zápasu zvítězil Třinec 3:0 a celou sérii vyhrál 4:1. Liberečtí Bílí Tygři, čtvrtí po základní části, obsadili v letošním ročníku hokejové extraligy konečné druhé místo a mají stříbrné medaile.

Bílí Tygři v nedělním prvním zápase podlehli Třinci 2:6. Už v první třetině Oceláři odskočili do tříbrankového vedení. Jejich náskok se libereckým Šelmám nepodařilo dotáhnout.

V pondělním druhém zápase jsme viděli bezbrankovou první třetinu. V závěru druhé vstřelil Třinec během čtyř minut dvě branky. Tygři snížili při přesilovce pět na tři gólem M. Bulíře. Závěrečná Power play vyrovnání nepřinesla. Naopak se do prázdné Tygří brány trefil Třinec, který vyhrál 1:3.

Ani pondělní druhý finálový zápas nevyšel podle představ Bílých Tygrů. V Třinci znovu prohráli, tentokrát 1:3. Oceláři vyhráli oba domácí zápasy.

Následně se série přesunula pod Ještěd, na domácí území Bílých Tygrů. V ochozech arény podporují naše hráče tři stovky fanoušků. Třetí čtvrteční zápas už opanovali Bílí Tygři. V domácím prostředí si připsali první výhru v sérii, když porazili Třinec 3:0. Trefil se P. Kolmann, R. Lenc a do prázdné branky pečetil výhru M. Bulíř. Brankář Petr Kváča díky skvělému týmovému výkonu vychytal čisté konto.

Páteční čtvrtý finálový zápas rozhodla jediná branka, kterou vstřelil Třinec v prvním prodloužení. Základní hrací doba totiž góly nepřinesla. Bílí Tygři - Oceláři Třinec 0:1p (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1). Šťastnější byl náš soupeř, který zvýšil vedení v sérii na 1:3.

Bílí Tygři nastoupili k pondělnímu pátému zápasu se silně oslabenou sestavou. Přesto hráli s Třincem hodně vyrovnaný duel. Oceláři nakonec rozhodli dvěma góly v přesilovkách. Díky výhře 3:0 mohou oslavovat zisk mistrovského titulu. Svěřenci Patrika Augusty končí na druhém místě. Liberecký trenér pak zhodnotil poslední zápas sezóny: „Páté utkání, stejně jako celou sérii, rozhodly přesilovky. Myslím si, že kromě prvního zápasu, který se nám nepodařil, bylo celé finále hodně vyrovnané. V závěru bylo důležité i to, že útok soupeře byl kvalitnější, my jsme nějaké hráče ztratili, což samozřejmě není výmluva, to se prostě stává. Jinak ale musím všem hráčům poděkovat, podávali výkony, jaké jsme od nich čekali. Jsem na celý tým hrdý. Gratuluji Třinci, hrál výborně hlavně v obraně, hodně těžce se proti němu prosazuje."

Tygři si nezahrají příští ročník hokejové Ligy mistrů, kam postoupily první tři celky po základní části (Sparta, Třinec, Mladá Boleslav). Tygři by CHL hráli pouze v případě zisku mistrovského titulu.