Právě hraje: RYBIČKY 48 - HLEDÁM LÉK NA DUŠI ŽENY | Dohrálo: KIM WILDE - LOVED
6. květen 2021 - Radoslav
Právě hraje: RYBIČKY 48 - HLEDÁM LÉK NA DUŠI ŽENY | Dohrálo: KIM WILDE - LOVED

Děti se vrací do škol a otevírají se některé služby

Ode dneška se v některých krajích České republiky vrací děti do škol a školek. Týká se to i Libereckého kraje. Otevřena budou také kadeřnictví, pedikúry, masáže a kosmetické služby. Na podmínky, za jakých můžete například do kadeřnictví vyrazit, se podívejte tady

Od 3. května se budou moci do lavic vrátit žáci druhého stupně základních škol či nižších stupňů víceletých gymnázií v Praze, Karlovarském, Královéhradeckém, Libereckém, Pardubickém, Plzeňském a Středočeském kraji. Budou mít takzvanou rotační výuku, při které se třídy střídají po týdnu ve škole a doma.

V sedmi uvedených regionech budou moci také chodit do školek děti ze všech ročníků, dosud to bylo od tohoto týdne možné jen v Královéhradeckém, Karlovarském a Plzeňském kraji.

Otevřou se také kadeřnictví, manikúry, pedikúry, masáže nebo kosmetické služby a péče pro zvířata.

Obsluha může v jeden čas poskytovat službu vždy jen jednomu zákazníkovi. Mezi místy, kde jsou klienti obsluhováni, musí být rozestup minimálně dva metry. Lidé, kteří budou chtít služeb využít, se budou moci prokázat několika typy testů a potvrzení: PCR testem nebo antigenním testem provedeným na certifikovaném místě, použitelné budou i testy z práce či školy. Jednorázově si také člověk bude moci udělat test sám přímo v provozovně před využitím služby.

Lidé ode dneška mohou také navštěvovat muzea, galerie a památky. Ty mohou otevřít s podmínkou, kdy jedna osoba uvnitř musí mít k dispozici 15 metrů čtverečních plochy. Návštěvníci musí dodržovat rozestupy, používat respirátory a povolené nejsou skupinové prohlídky.