Na zdraví s RCL!

Městské slavnosti

Anketa

Už ve čtvrtek 1. června je „Den dětí“. Slavíte ho se svými dětmi?

Recepty pro každého

Cestujeme s Vámi po celém našem kraji.
Inspirujte se krásnými výlety pro celou rodinu na FM 101,4.

Brtnické ledopády


Hezký zimní den milí posluchači. Jsem ráda, že se opět setkáváme u tipu na výlet Radia Contact. Jistě jste zvědaví, kam že se to vydáme dnes. Teple se oblečte, nazujte pevné boty, natáhněte čepici, rukavice a vyrážíme za ledopády – konkrétně za těmi Brtnickými.

Brtnické Ledopády budeme hledat u Brtníků. Ty leží na vlakové trati Rumburk - Mikulášovice, nebo se sem dostanete autem po silnici z Krásné Lípy do Mikulášovic a Velkého Šenova.

Vyrážíme tedy z obce Brtníky po zelené-směr Údolí Křinice. Značka nás povede kolem pěkných roubených chalup, přes louku k smrkovému lesu, okolo rybníka a bývalé obory s loveckým zámečkem.

Po pětistech metrech se dostaneme na začátek skalního města. Tady se můžeme rozhlédnou po kraji ze Soví vyhlídky. Dál sestoupáme do rokle, kde uvidíme vchod do jeskyně nazvané Soví díra. Po prohlídce jeskyně se vrátíme na stezku a půjdeme dál, až ke křižovatce lesních cest. Tam se dáme směrem k ledopádové Oponě. Dále sestoupáme do údolí Vlčího potoka. Dáme se proti proudu za vytouženými ledopády nazvanými Betlém, Varhany, Velký sloup až k 8 m vysokému převisu, na kterém se tvoří nejmohutnější zdejší ledopád.
Cestou dál opustíme svět skal a přijdeme do malebné osady Kopec. No a teď to jsou už jen asi 2 km zpět do Brtníků, kde náš výlet končí.

Ale hlavu vzhůru i příště bude náš výlet stát za to! Na slyšenou se na frekvenci 101,4 opět těší Dominika.

 

Brtnick_ledopdy

Brtnické ledopády - Jeskyně víl
Radio Contact – nejlepší hudba a zábava – FM 101,4.