Anketa

Zima je v plném proudu. K ní patří sníh, led a zábava na horách. Jaký zimní sport máte nejraději?

18%
6%
Recepty pro každého

Cestujeme s Vámi po celém našem kraji.
Inspirujte se krásnými výlety pro celou rodinu na FM 101,4.

Vítám Vás u Tipu na výlet Radia Contact. Uděláme si malou a příjemnou procházku Libercem.

Výlet začíná před radnicí na náměstí Eduarda Beneše. Radnice má 65 m vysokou věž a na špici je rytíř Roland - ochránce města. Hned za ní stojí Divadlo F. X. Šaldy. Nese jméno po významném libereckém rodákovi.

Vlevo od divadla je nejslavnější liberecká kavárna, a to Kavárna Pošta s interiérem ve stylu vídeňského rokoka. Od kavárny zamíříme přes most kolem moderní Krajské vědecké knihovny. Součástí budovy je i nová židovská synagoga. Knihovna stojí na místě té staré, kterou vypálili za Křišťálové noci roku 1938.

A už jsme u plaveckého bazénu! Ten má dva tobogány a spoustu dalších atrakcí pro malé i velké návštěvníky. Za ním odbočíme doprava. A jen chvilku půjdeme do kopce kolem libereckých kasáren.

My pokračujeme mírně vpravo až k Severočeskému muzeu. Patří mezi největší muzea u nás. Založili ho v roce 1873 jako uměleckoprůmyslové. Odtud se vydáme dlouhou vilovou čtvrtí a parkem až k liberecké ZOO. Zoologická zahrada je tou nejstarší u nás. V jejím areálu najdeme více než 170 druhů zvířat.

A teď už zamíříme hned vedle k Lidovým sadům, kde naše procházka vrcholí. To ale neznamená i konec zábavy! V pátek 25. ledna tady totiž pořádáme Masopustní bál Radia Contact.

Všichni jste srdečně zvaní! Zatančíme si, zasmějeme se a dáme si něco dobrého z vepřových hodů. Těšíme se na Vás s celým týmem RCL. A jestli si s námi chcete Masopustní bál užít i vy, tak lístky jsou k sehnání na www.evstupenka.cz nebo přímo na pokladně Lidových sadů.

2014-01-24_RCL_Masopustn_bl_2862

Masopustní bál Radia Contact
Radio Contact – nejlepší hudba a zábava – FM 101,4.