Právě hraje: FATS DOMINO - I´M WALKING | Dohrálo: MADONNA - DEEPER AND DEEPER
12. srpen 2020 - Klára
Právě hraje: FATS DOMINO - I´M WALKING | Dohrálo: MADONNA - DEEPER AND DEEPER

Skryté skvosty Libereckého kraje - Rokytnice

Čeká nás výšlap na úbočí Kotle, jedné z nejhezčích hor Krkonoš. Odměnou budou výhledy na horské město Rokytnice nad Jizerou a skvělé jídlo.

Trasu začneme v Rokytnici na parkovišti P3, odkud se vydáme po zelené na cyklotrasu K5. Připravme se na to, že terén teď bude trochu stoupat. Za krátkou odbočku určitě stojí Kaplička u Kostelíku, kterou můžeme znát ze scén filmu Krakonoš a lyžníci. Pokračujeme po modré Janově cestě až na rozcestí Ručičky – to proto, že se tu trasy rozbíhají do pěti stran. Je čas na malou svačinu, fotku u dřevěné sochy Krakonoše a krásné výhledy na Rokytnici a okolí. Nechme si ale v břiše místo na výborné lívance nebo gulášek na Dvoračkách, další zastávce naší trasy, na kterou to máme už jen 2 kilometry.

Tady si můžeme dopřát delší pauzu a jen se tak kochat výhledy od jedné z nejstarších chalup v Krkonoších. Cesta dolů pak vede po žluté až do Rokytnice. Jestli chcete dnešní výlet zakončit trochou adrenalinu, vyzkoušíme lezení v korunách stromů na různých lanových překážkách v lanovém parku u dolní stanice lanovky Horní domky.

A pro všechny s vášní pro závody je tu i největší motokárová dráha v západních Krkonoších. Najdeme ji u Hotelu Starý mlýn.

K dalším výletům se spolu s námi můžete inspirovat na liberecky-kraj cz.

TNV 33 Rokytnice