Anketa

Teď na podzim si můžete připravit spoustu pochoutek z dýní. Co z dýně Vám chutná nejvíc?

54%
11%
7%
7%
4%
Recepty pro každého

Cestujeme s Vámi po celém našem kraji.
Inspirujte se krásnými výlety pro celou rodinu na FM 101,4.

Smrk


Hezký den. V Tipu na výlet RCL se projdeme na další krásné místo v našem kraji. Nejvyšší horu české části Jizerských hor – Smrk. Stoupat budeme asi 7 km. A to z Bílého Potoka u Hejnic. Staví tady vlak i autobus. No a dojet sem můžete samozřejmě autem.

Od nádraží se vydáme po zelené. Lesem vystoupáme až na chatu Hubertka. Tady si zajdeme kousek z cesty na vyhlídku Kočičí kameny. Pak se vydáme po červené až na rozcestí Tišina. Dál jdeme tzv. Věžní stezkou nebo delší a zajímavější trasou po zelené. Vede okolo skal na Nebeský žebřík a pak po modré až na Smrk.

Smrk je významná dominanta Frýdlantského výběžku. Pohled z vysoké hraniční hory patří k nejkrásnějším široko daleko. A tak se v období horlivého budování rozhleden místní rozhodli, že i Smrk získá svou vyhlídkovou věž.

20 m vysokou dřevěnou stavbu otevřeli v roce 1892. Rozhledna sloužila krásných 50 let. Pak ji nahradila pětipatrová věž, která se později pod náporem sněhu zřítila.
Až před dvanácti lety slavnostně otevřeli novou, 23 m vysokou, kovovou rozhlednu. Z ochozu je za dobrého počasí vidět do okruhu 150 km. Kromě Jizerek uvidíte Krkonoše, Lužické hory, Ještěd, Bezděz, Říp a dokonce až do Polska.

Tak ať i vy máte nádherný výhled a krásné počasí s Radiem Contact.

 

smrk2

 

Smrk
Radio Contact – nejlepší hudba a zábava – FM 101,4.