Anketa

V květnu je taky Světový den bez tabáku. Kouříte cigarety?

Recepty pro každého

Cestujeme s Vámi po celém našem kraji.
Inspirujte se krásnými výlety pro celou rodinu na FM 101,4.

Popis: Rozhledna. Autor: © Vladislav Píša

Popis: Na rozhlednu vedou dřevěné schody, na které v závěru navazuje točité železné schodiště, vedoucí na vyhlídkovou plošinu. Rozhledna je vcelku udržovaná,ale zasloužila by si alespoň uliidit a zasklít rozbitá okna. Autor: © Vladislav Píša

Popis: Pohled z rozhledny po černostudničním hřebeni směrem k Tanvaldu. Tento výhled kazí jako i mnohde jinde nevzhledné věže mobilních operátorů. Malá červenobílá tečka v povzdálí je televizní převaděč na Pustině 831 m.n.m Autor: © Vladislav Píša

Po roce se opět vydáme Máchovi v patách, tentokrát budeme putovat po zlaté stezce hradů v Českém středohoří do vinařství v Třebívlicích.

Ovšem vinařství si necháme až na závěr, aby naše nohy předčasně neztěžkly. Putování zahájíme v 9 hod. v Třebenicích prohlídkou Muzea českého granátu. Poté se vydáme v Máchových stopách na zříceninu hradu Košťálov přes zámek Skalka do obce Vlastislav, do míst, kde měla podle Jiráskových Starých pověstí českých proběhnout Lucká válka. Cíl putování je v nedalekých Třebívlicích, které spadají do nejstaršího vinařského regionu v Čechách. Vinařství navazuje na mnohasetletou tradici litoměřických vinic a připomíná příběh nenaplněné lásky Johanna Wolfganga Goetha k baronce Ulrice von Levetzow. V Třebívlicích navštívíme Zámecké vinařství s komentovanou prohlídkou vinic a degustací vína. Zájemci mohou nahlédnout do malého muzea Ulriky von Lewetzov v zámeckém parku.

Tak pamatujte, že Máchovi v patách za révou a chmelem můžete vyrazit už v sobotu 26. května. My Vám k výletu přejeme pěkné počasí a dobrou náladu!

TNV Macha

 

 
Radio Contact – nejlepší hudba a zábava – FM 101,4.