Na zdraví s RCL!

Městské slavnosti

Anketa

Je tady léto! Na co se nejvíc těšíte?

Recepty pro každého

Nejrychlejší zprávy a infoservis z Vašeho regionu
pro Vás připravujeme denně na FM 101,4.

V Tanvaldu v Palackého ulici probíhá celková oprava fasády městského bytového domu. Naposledy byla totiž zateplena před 25 lety a objevily se na ní praskliny. Obnova fasády pouze nátěrem, která byla nájemníkům slíbena před čtyřmi roky, by nevyřešila problém s prasklinami a zatékáním dešťové vody. Práce potrvají do konce letošního října. Barevné řešení domu navrhl architekt tak, aby svojí barevností navazoval na dva sousední věžové panelové domy.

V interiérech hradu Valdštejna probíhá jedinečná výstava kostýmů ze studia Barrandov z pohádek točených na Valdštejně a okolí. K vidění jsou kostýmy z pohádky Princ Bajaja, Kočičí princ nebo Princ a Večernice. Na Valdštejně se točila i jedna ze scén legendárního seriálu Arabela. Na hradě proto kromě kostýmů nechybí ani kouzelné předměty: prsten, létající plášť a křišťálová koule. Výstava bude k vidění do konce srpna.

Na Královce v Jizerských horách se cyklisté mohou během tohoto víkendu setkat s cyklohlídkou. Dozví se například jak pečovat o řádný stav jízdního kola, jaká je jeho povinná výbava, jak být viditelný pro ostatní, jaká pravidla chování dodržovat i mimo pozemní komunikace, a to včetně jakési cykloturistické etikety. Dále jak je to s požíváním alkoholu a rizikem vzniku zranění při jízdě na kole. To vše v rámci akce „Na kole jen s přilbou“.

Liberecký kraj zřizuje 15 domovů mládeže a dva internáty. Zájem o ubytování v nich ale klesá. Proto se krajští radní rozhodli například sloučit dva domovy mládeže, a to v Zeyerově ulici a v Truhlářské. Jedna budova se k prvnímu červenci vyklidí a nově vzniklý subjekt nabídne 258 lůžek v Truhlářské a 220 lůžek v Zeyerově ulici.

Jablonecký primátor Petr Beitl, spolu s náměstkem Milošem Zahradníkem, pozvali uprostřed týdne ke slavnostnímu obědu ženy, které věnovaly většinu svého života dětem a pedagogické profesi a letošní školní rok pro ně byl mezi dětmi v mateřince či před školní tabulí poslední. Odcházejí totiž do důchodu. Oba politiky zajímaly i plány žen do budoucna. Většina z nich se svěřila, že rády občas vypomohou s výukou na svých školách.


Radio Contact – nejlepší hudba a zábava – FM 101,4.