Anketa

Už tento týden slavíme naše 27. narozeniny. Kde nás nejraději posloucháte?

48%
22%
15%
Městské slavnosti
Recepty pro každého

Nejrychlejší zprávy a infoservis z Vašeho regionu
pro Vás připravujeme denně na FM 101,4.

Z náměstí v Semilech zmizí po letech kontroverzní mozaika s komunistickými symboly - srpem, kladivem a rudou hvězdou. Průčelí domu, kde byly komunistické symboly od 70. let minulého století, začali dělníci zateplovat. Mozaiku překryje nová fasáda a na ní se objeví znak města ze skla. Diskuze, jestli totalitní symboly odstranit, nebo ponechat, trvala několik let. Projekt zateplení a opravy fasády nakonec uspěl v takzvané investici na přání, o které rozhodují v anketním hlasování sami občané.

Okolo nové cyklostezky Paradýz z Chrastavy do Bílého Kostela přibudou odpočinkové a sportovní prvky. Přestože vzhledem k prostorovým možnostem budou až na jednu výjimku všechny na katastru Bílého Kostela, bude se Chrastava z poloviny podílet na nákladech na jejich vybudování. Zastupitelé odsouhlasili maximální částku půl milionu korun. S instalací se začne ještě letos, hlavní část projektu však proběhne až v roce následujícím.

Varhany v největším jabloneckém chrámu dlouhodobě ničí červotoč a letos se k tomu přidalo ještě extrémní teplo a sucho. Jsou vzácnou ukázkou meziválečného varhanářství a na jejich obnovu přispěje i výtěžek z benefičního koncertu, který se koná v sobotu 22. září od 19,00 hodin v kostele svaté Anny. V programu zazní skladby Bacha, Händela, Mendelssohna a dalších.

Liberecký kraj prodal areál elektrotechnických dílen Střední školy strojní, stavební a dopravní v libereckých Kateřinkách, jejímž je zřizovatelem, za více než 6 milionů korun. Střední škola ani kraj již pro nemovitosti neměly využití. Prodej areálu dílen, včetně pozemků a jezu na Černé Nise, probíhal skrze otevřené nabídkové řízení. Nový majitel chce v areálu zachovat z větší části dílny. Součástí areálu je totiž i vodní elektrárna, díky které lze velkou část dílen vytápět.

Městu Česká Lípa se nepodařilo získat nové lékaře na dotační program, z něhož mohli čerpat až půl milionu korun na zřízení svých ordinací. Podle mluvčího města se přihlásil jediný zájemce, který ale nesplnil podmínky. Město dotační program vypsalo poprvé, žadatelé se mohli hlásit v srpnu. K dispozici byly tři miliony korun, jeden žadatel mohl získat až půl milionu. O dalším postupu zatím město nerozhodlo.


Radio Contact – nejlepší hudba a zábava – FM 101,4.