Anketa

Tento týden oslavujeme příchod jara! Co na něm máte nejraději?

Recepty pro každého

Nejrychlejší zprávy a infoservis z Vašeho regionu
pro Vás připravujeme denně na FM 101,4.

Prodloužení cyklostezky kolem Nisy v Liberci, která se staví s evropskou dotací, bude o více než milion korun dražší. Původní cena byla 11 milionů korun. Náklady navíc zaplatí město a bude je zřejmě vymáhat jako škodu. Zhruba kilometrový úsek měl být hotový loni na podzim. Práce se ale budou dokončovat až letos. Cyklostezka je takřka hotová, nelze ji ale zkolaudovat, protože je problém s jejím podélným sklonem. Kdy se podaří cyklostezku otevřít, se zatím neví.

Varhany v kostele Nejsvětějšího Srdce Ježíšova v Jablonci nad Nisou se dočkají opravy. Varhany pocházejí od významné firmy Rieger z Krnova a obsahují více než 2.500 píšťal. Na jejich obnovu je vypsaná veřejná sbírka. Půl milionem přispěje také Liberecký kraj. Podílet se bude i město Jablonec nad Nisou. Opravou varhan získá nejen město, ale i celý kraj mimořádný hudební nástroj pro koncerty duchovní hudby.

Hasiči v Jiříkově u Rumburku se dočkají nové zbrojnice. Projekt počítá s rekonstrukcí stávajícího objektu a také s přístavbou sociálního zázemí. Zde hasiči najdou nové toalety, sprchy, kuchyňku a další skladovací prostory. Náklady se dostanou přes 10 milionů korun. 4,5 milionu získala radnice od Ministerstva vnitra. Práce začaly koncem minulého roku a skončit mají nejpozději na konci letošního.

Bezpečnostní situace v Turnově je velmi dobrá. Vyplývá to ze zprávy obvodního oddělení Policie. V roce 2018 tady evidovali 340 trestních událostí, což je nejméně za posledních 14 let. Úroveň kriminality se daří rok od roku snižovat. Jsou ale i nadále místa, kde k přestupkům či trestným činům dochází. Jedná se především o centrum města a sídliště u nádraží, prostor samotného nádraží a jeho okolí a dopravní terminál. Problémy jsou i na sídlišti Výšinka nebo v okolí nákupních center.

Na hradech a zámcích s koncem března začíná letošní návštěvnická sezóna. Některé hrady a zámky je možné navštívit už o tomto víkendu. Kromě Sychrova, který je otevřený celoročně, otevřou své brány také Hrubý Rohozec a Trosky. Letošní sezóna se ponese v duchu akcí spojených se šlechtickým rodem Gallasů a Clam-Gallasů. Připravené jsou tematické výstavy, přednášky a nejrůznější kulturní akce.


Radio Contact – nejlepší hudba a zábava – FM 101,4.