Na zdraví s RCL!

Městské slavnosti

Anketa

Už ve čtvrtek 1. června je „Den dětí“. Slavíte ho se svými dětmi?

Recepty pro každého

Nejrychlejší zprávy a infoservis z Vašeho regionu
pro Vás připravujeme denně na FM 101,4.

Benefiční koncert v Hrádku nad Nisou byl opět úspěšný. Spolek Hrádek nad Nisou – Ostrov života pomáhá nemocným lidem z Hrádku a okolí. Na sobotním koncertu vystoupil Jakub Děkan se svým bandem, Big´O´Band, kapela Aura a další. Už po sedmé mohli návštěvníci přispívat do kasiček u vchodu či zakoupením rukodělných výrobků ve stánku. Na pomoc potřebným se letos organizátorům podařilo získat rekordní částku - víc, jak 145 tisíc korun.

Obyvatelé Novoborska dostanou během podzimu kompostéry na bioodpad. Svazek obcí Novoborsko uspěl s žádostí o dotaci ze Státního fondu životního prostředí a kromě kompostérů pořídí také štěpkovače a drtiče. Celkově si vybrané obce svazku zažádaly v tomto kole výzvy o 1500 kusů kompostérů na základě anketního průzkumu. Nyní se bude vybírat dodavatel. Náklady celého projektu jsou téměř devět milionů korun.

Město Liberec chce zúročit svou „filmovou" slávu a pro své obyvatele i návštěvníky připravuje novou atrakci. Už letos v létě se tak milovníci filmů budou moci projít filmovou stezkou. Ta jim připomene snímky, které se zde natáčely. Podle vedoucí Filmové kanceláře Liberec se pracovně jmenuje „Geniální filmová liberecká stezka“. Představí se tu notoricky známá místa trochu jinak. Kromě toho, že si zájemci na panelech přečtou o natáčení filmů, připomenou si i nějakou historickou zajímavost, která se váže k místu.

Městská policie Jablonec nad Nisou uspořádala v květnu tradiční dopravně preventivní akci „Řidiči, jezdi bezpečně“ . Je zaměřená na rychlost projíždějících vozidel v obci. Při překročení dostávali řidiči od dětí citrony, v případě dodržení rychlosti byli odměněni sladkým jablkem. Děti spolu se strážníky zastavili skoro 80 vozidel a rozdali 57 jablek a 21 citronů.

V letošním roce bude pokračovat úspěšný projekt, díky kterému se vysadí do obecních lesů 20 tisíc jedlí a buků. Tyto dřeviny zvyšují stabilitu lesních porostů a budou navyšovat druhovou skladbu lesa. Ta je nezbytná pro dlouhodobě stabilnější a přirozenější lesy. Samotné sazenice vyjdou na 200 tisíc korun a uhradí je Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody. Do projektu je zapojených celkem 8 obcí, které mají ve svých rozpočtech na projekt připravených 485 tisíc korun. Z nich se uhradí výsadby, ochrana stromků před zvěří, ale i následná péče.


Radio Contact – nejlepší hudba a zábava – FM 101,4.