Anketa

Tento týden oslavujeme příchod jara! Co na něm máte nejraději?

Recepty pro každého

Nejrychlejší zprávy a infoservis z Vašeho regionu
pro Vás připravujeme denně na FM 101,4.

V Semilech letos opraví několik štěrkových cest. Ty jsou dlouhodobě v nevyhovujícím stavu. Cesty se opraví díky financím pocházejícím ze zvýšené daně z nemovitosti. Nového asfaltu se dočká spojovací cesta Na Hlínách – Podskalí, na Bořkovské ulici a zbývající část Dělnické ulice i spojka na Kozákovské. Dále se z participativního rozpočtu zrealizuje oprava příjezdové cesty k mateřince Luční.

V Železném Brodě na Bělišti proběhne od pátku do neděle „Velikonoční jarmark“. Nabídne jarní dekorace, kraslice, pomlázky a mnoho dalšího. Budou tu výrobky z dílny Sdružení zdravotně postižených, tradiční Bělišťák, koláče, mazance a jidáše. V době jarmarku si návštěvníci užijí pestrý doprovodný program. Dále uvidí předvádění rukodělných technik. Třeba zdobení kraslic, paličko-vání i výrobu skleněných figurek. V neděli se mohou děti těšit na hledání pokladu s Velikonočním zajíčkem.

V Turnově připravují už 18. ročník Noci s Andersenem. Bohatý program začne v pátek odpoledne a pokračovat bude až do ranních sobotních hodin. Letos je hlavním tématem 65. výročí napsání pohádky Josefa Čapka Povídání o pejskovi a kočičce. Během pohádkového nocování v knihovně a na dalších pěti místech se budou připomínat také další osobnosti v literatuře, jako Karel Čapek, Jaroslav Foglar a další. Chybět nebude tradiční sázení stromu Pohádkovníku a veselý průvod městem.

V liberecké zoo se s příchodem jara narodila další mláďata. Na přelomu února a března se narodila mláďata vzácných takinů čínských. Po nich přišel na svět sameček antilopy koňské a kůň domácí. Nové přírůstky mohou návštěvníci spatřit i ve výběhu surikat, které patří mezi jedny z nejoblíbenějších zvířat v zoologických zahradách. V polovině února se v liberecké zoo narodila tři mláďata a současnou skupinu tak nyní tvoří celkem sedm členů.

V Zákupech připravují jarní opravy silnic. Město vypsalo výběrová řízení na dodavatele dvou staveb. Opravených cest za zhruba milion korun by se měli dočkat například u hřiště v Kamenici a v Brenné. Celkem se jedná asi o 4 000 metrů čtverečních opravované plochy. Druhou zakázkou jsou opravy asi 500 metrů čtverečních výtluků na dalších městských komunikacích. Tady město počítá se zhruba čtvrtmilionovou investicí.


Radio Contact – nejlepší hudba a zábava – FM 101,4.