Anketa

Užíváme si grilovací sezóny. Co vy a grilování?

Městské slavnosti
Recepty pro každého

Nejrychlejší zprávy a infoservis z Vašeho regionu
pro Vás připravujeme denně na FM 101,4.

V Liberci měla v sobotu začít tramvajová výluka na trati Rybníček - Fügnerova - Lidové sady kvůli opravám oblouků na Soukenném náměstí a v Lidových sadech. Vzhledem k aktuálně tíživé finanční situaci se vedení Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce rozhodlo, že proběhne úsporná varianta opravy. A to v podobě navaření opotřebované hlavy kolejnice. Avizované komplexní opravy obou úseků se zrealizují v průběhu příštího roku.

Jablonecká mateřská škola ve Švédské ulici se letos kompletní rekonstrukce toalet. Ta zahrnuje i veškerou výměnu rozvodů elektro i vody a odpadů. Práce za více než milion korun probíhají podle harmonogramu. V umývárnách a na toaletách už jsou nové obklady. Vše je laděné do zelena. Školka disponuje vlastní kotelnou a letos přibudou také bojlery na teplou vodu. Práce ve Švédské začaly už před letními prázdninami.

Ve Frýdlantu si musela pár let počkat na svůj čas jedna z investicí. Jde o umělý povrch hřiště u Minkovické hasičárny. Stavbě předcházelo výběrové řízení. Dětské hřiště u obecního klubu a knihovny se dětem vybuduje během letních prázdnin. Přípravy trvaly téměř rok. Z celkových nákladů 530 tisíc korun se 370 tisíc uhradí ze získané dotace. Z rozpočtu obce půjde 290 tisíc korun.

Ve Vratislavicích nad Nisou začaly práce na vybudování nové kruhové křižovatky ulic Donská - Sladovnická v blízkosti Střední umělecké školy a nové mateřské školy na Nové Rudě. Při výstavbě dojde k částečnému dopravnímu omezení. Vedení Vratislavic proto žádá řidiče o trpělivost a pochopení dočasného omezení provozu v této lokalitě.

Ve Šluknově proběhlo dotazníkové šetření na téma pocit bezpečí. Vedení města k tomu přistoupilo na základě zkušeností z předešlých let i nedávné minulosti, kdy se i městu nevyhnuly problémy spojené s výskytem drobné kriminality. Do akce se zapojilo na 200 lidí a šetření provedla Univerzita Purkyně Ústí nad Labem s finanční podporou Ústeckým krajem. Aby výsledky měly skutečně vypovídající hodnotu, je třeba, aby dotazník vyplnilo podstatně více občanů.


Radio Contact – nejlepší hudba a zábava – FM 101,4.