Anketa

V květnu je taky Světový den bez tabáku. Kouříte cigarety?

Recepty pro každého

Nejrychlejší zprávy a infoservis z Vašeho regionu
pro Vás připravujeme denně na FM 101,4.

Město Liberec plánuje, že od září zlevní jízdné v městské hromadné dopravě pro studenty do 26 let a cestující starší 65 let. Sleva má být ve výši 75 procent. To je stejná sleva, jakou schválila vláda v demisi pro veřejnou dopravu, která se ale nevztahuje na MHD. Radní města zatím schválili jen záměr. Očekávaný dopad do městského rozpočtu by měl být přes deset milionů korun. Nyní si radní nechají zpracovat analýzu v dopravním podniku.

V Jablonci nad Nisou opět pokračují stavební práce na rekonstrukci bazénu. Podle vyjádření stavební firmy i projektanta nic nebrání tomu, aby se rekonstrukce, i přes komplikace způsobené požárem, stihla v termínu a bazén se veřejnosti otevřel ve druhé polovině července. Podle vyjádření statika nedošlo ke statickému narušení budovy, pouze k poškození malé části střešní konstrukce. V následujících dnech se rozkryje další část střechy a statik opět prověří stav ocelové střešní konstrukce.

Plánované otevření koupaliště v Maškově zahradě v Turnově se z důvodu havárie na technologii vodního hospodářství posouvá. Původně se koupaliště mělo otevřít v zítra. Nový termín je stanovený na 9. června. Od pondělí 28. května ale bude v areálu Maškovy zahrady pravidelně otevřené občerstvení u in-line dráhy, ve všední dny odpoledne, o víkendech po celý den. Nově bude možné si zapůjčit šlapací motokáry, a to jak pro děti, tak pro dospělé, či využít dětská a sportovní hřiště.

V Lomnici nad Popelkou pokračuje celková rekonstrukce budovy kina za 12 milionů korun. Proběhla také veřejná zakázka na dodávku a montáž kinotechniky. Součástí je, mimo jiné, laserový projektor s rozlišením 4K včetně 3D technologie. Na digitalizaci přispěl Státní fond kinematografie dotací 800 tisíc korun. Otevření kina je v plánu v září letošního roku.

Nemocnice v České Lípě spustila rozsáhlou náborovou kampaň. Zaměřená je zejména na pracovníky, kteří sice mají zdravotnické vzdělání, ale nepůsobí v této oblasti. Nové zaměstnance chce nemocnice motivovat především benefity v podobě podpory vzdělávání nebo týdnu dovolené navíc. Nemocnice potřebuje personálně posílit na všech odděleních. Aktuálně nejvíce ošetřovatelských zaměstnanců chybí na LDNce nebo na interním oddělení.


Radio Contact – nejlepší hudba a zábava – FM 101,4.