Anketa

Zima je v plném proudu. K ní patří sníh, led a zábava na horách. Jaký zimní sport máte nejraději?

18%
6%
Recepty pro každého

Nejrychlejší zprávy a infoservis z Vašeho regionu
pro Vás připravujeme denně na FM 101,4.

Prvním mládětem letošního roku v liberecké zoo je antilopa koňská. Sameček se narodil 2. ledna a zůstává stále v teple v zázemí. Tady se o něj vzorně stará jeho matka. Návštěvníkům se ukáže nejdříve za pár týdnů, až nabere více síly. Zoo Liberec je v chovu antilop koňských úspěšná. Tento druh afrického sudokopytníka chová Zoo Liberec od roku 1984. Za 34 let se tu narodilo 45 mláďat. Dalšími letošními přírůstky jsou také tři mláďata pelikánů bílých.

Nový Bor opraví opěrnou zeď v Husově ulici. Rekonstrukce je rozdělená do dvou etap. První má proběhnout ještě letos, kdy stavebníci zajistí zeď mikropilotami. Téměř čtyři desítky sedmimetrových ocelových trubek se kvůli ukotvení provrtá skrz stávající zeď do skály za ní. V druhé etapě pak před stávající zdí vznikne nová ze železobetonu. Opravy vyjdou na bezmála osm milionů korun.

Ve Vratislavicích nad Nisou mohou občané třídit plechovky a obaly od konzerv. Vedení totiž rozšířilo počet a typy kontejnerů na separovaný odpad. Nově tak lidé můžou na šesti místech ve Vratislavicích třídit plechovky od nápojů, obaly od konzerv a kov. Na stanovištích na tříděný odpad v ulicích Zámecký vrch, Donská, Seniorů, Krajová, na křižovatkách ulic Dlouhomostecká - Na Rozcestí a Dlouhomostecká - Prosečská jsou černé nádoby, které se budou vyvážet jednou měsíčně.

Pořádek a bezpečí ve městě jsou pro jabloneckého primátora prioritou. Časté stížnosti na nepořádek jsou od lidí z okolí Tyršových sadů. Proto se primátor dohodl s ředitelem městské policie na častějších kontrolách. Už zde fungují tzv. strážci parku. Jde o dva pracovníky veřejně prospěšných prací. Park projdou 5× denně. V případě, že se členové hlídky setkají s přestupkem, nebo trestnou činností, kontaktují městskou či státní policii.

Město Jičín připravuje veřejnou diskuzi o podobě Odpočinkové zóny Cidlina. Proběhne tento ve čtvrtek v Biografu Ráj od 16,00 hodin. Radnice uvítá všechny postřehy, názory a náměty veřejnosti. Zápis z rozpravy bude součástí zadávací dokumentace ke krajinářsko-architektonické soutěži, z níž vzejde konkrétní podoba odpočinkové zóny a následně také autor projektové dokumentace.


Radio Contact – nejlepší hudba a zábava – FM 101,4.