Anketa

Už u Vás vypukly přípravy vánoční výzdoby? Co k ní rozhodně patří?

Recepty pro každého

Nejrychlejší zprávy a infoservis z Vašeho regionu
pro Vás připravujeme denně na FM 101,4.

Vlakové nádraží v Turnově získalo zvláštní ocenění. Z celkem 47mi stanic navržených veřejností do finále soutěže o Nejkrásnější nádraží, postoupil Turnov mezi 10 finalistů. Nejkrásnějším nádražím roku 2018 se nakonec staly Blíževedly na Českolipsku. Turnov získal zvláštní ocenění za příkladnou obnovu objektu, včetně cenných fresek od Karla Vika a za účelné využití objektu pro potřeby obyvatel města.

Pouhé tři dny trvala ve Varnsdorfu koncem října demolice bývalé ubytovny v Lounské ulici. Odstranění objektu vyšlo na necelé dva miliony korun. Radnici se podařilo na likvidaci objektu získat dotace, které mají pokrýt 85 procent výdajů. Po demoličních pracích a odvozu suti dojde ke srovnání terénu. S revitalizací prostoru se bude pokračovat příští rok. Na místě vznikne oddychová zóna, tedy park, hřiště, sportoviště a podobně.

Městská policie v Jičíně má nové vybavení. Strážníci dostali šest nových pistolí značky Glock, neprůstřelné vesty a taktické rukavice. Městskou policii tvoří v současné době třináct strážníků. Tento počet zůstane stejný i v příštím roce, kdy řady Městské policie posílí noví lidé. Dohromady bude mít třiadvacet zaměstnanců. Další pracovníci se věnují obsluze bezpečnostních kamer nebo působí jako asistenti pro prevenci kriminality, případně v záchytné stanici pro opuštěné psy.

V Jablonci nad Nisou pokračují přípravy na stavbu terminálu hromadné dopravy v ulici Kamenná. Zastupitelé schválili zpracovatele dalších stupňů projektové dokumentace. Otevřenou architektonicko-urbanistickou soutěž na projekt město vyhlásilo loni v září a letos v březnu se vybral nejlepší soutěžní návrh. Náklady na přípravu a realizaci dopravního terminálu se pohybují kolem 240 milionů korun. Vypracování projektu bude město stát zhruba desetinu, tedy necelých 24 milionů.

Krajskou psychiatrii v Liberci čeká řada změn a stěhování. A sice do objektu na Husově třídě, který sloužil jako plicní oddělení nemocnice. Budova nyní prochází opravou z evropských peněz. Už v příštím roce se tady otevře nové oddělení. Liberecká nemocnice je totiž jednou z osmi v zemi, které získaly evropskou dotaci na modernizaci psychiatrie. Projekt přijde na 149 milionů korun, přičemž 129 milionů činí dotace, zbytek doplatí nemocnice ze svého.


Radio Contact – nejlepší hudba a zábava – FM 101,4.