Anketa

V květnu je taky Světový den bez tabáku. Kouříte cigarety?

Recepty pro každého

Nejrychlejší zprávy a infoservis z Vašeho regionu
pro Vás připravujeme denně na FM 101,4.

V Liberci u přehrady má vyrůst nový chodník. Díky tomu bude možné bezpečně obejít celou přehradu. Teď je pro pěší cesta jen po Promenádní stezce. Radnice plánuje vybudovat chodník po celé délce Zvolenské ulice na protilehlém břehu. Kolem přehrady tak vznikne bezpečný okruh. Město tím zvýší atraktivitu přehrady a víc ji propojí s lokalitou Králova Háje. Nad restaurací Bílý mlýn se opraví i schody na Králův Háj a celé se to tam upraví tak, aby výškový rozdíl k přehradě šel překonat jako bezbariérový.

Rada kraje odsouhlasila znění memoranda o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti tramvajovou dopravou mezi statutárními městy Liberec a Jablonec nad Nisou. Liberecký kraj platil ročně na provoz přes 17 milionů korun. Letos přispěje částkou 18 milionů a od dalšího roku se částka navýší na 25 milionů. Memorandum projedná ještě krajské zastupitelstvo na svém květnovém zasedání a zastupitelstva statutárních měst.

Ve Frýdlantu slouží od dubna cestujícím autobusovou dopravou nová zastávka s přístřeškem a lavičkou v ulici Žitavská. Její vybudování podpořil Liberecký kraj částkou 300 tisíc korun. Celkové náklady vyšplhaly na půl milionu korun. Zbylou část zaplatí město Frýdlant ze svého rozpočtu.

Mimoň v současnosti pracuje na Programu rozvoje města na příštích 10 let. V dokumentu chce vyjasnit priority rozvoje a naplánovat, jakými akcemi zlepšovat život v Mimoni. Program umožní také lepší využití rozpočtu a bude důležitým podkladem pro získávání různých dotací. Radnice chce využít i názor veřejnosti. Lidé se mohou vyjádřit do konce května prostřednictvím dotazníku. Najdou ho na webových stránkách města.

Varnsdorf chce vybudovat dvě desítky startovacích bytů. Vzniknout mají v Žitavské ulici, kde město vykupuje byty. Domy v této lokalitě dlouhodobě nepatřily mezi nejoblíbenější. Postupně zde vznikla vyloučená lokalita, do které se sestěhovali problémoví lidé. Po vyhlášení bezdoplatkové zóny se to začalo pomalu měnit. Nyní zde chce Varnsdorf v jednom z domů vybudovat startovací byty. Na jejich rekonstrukci získala radnice dotaci osm milionů korun. Celkové náklady mají být okolo deseti milionů.


Radio Contact – nejlepší hudba a zábava – FM 101,4.