Anketa

Teď na podzim si můžete připravit spoustu pochoutek z dýní. Co z dýně Vám chutná nejvíc?

54%
11%
7%
7%
4%
Recepty pro každého

Nejrychlejší zprávy a infoservis z Vašeho regionu
pro Vás připravujeme denně na FM 101,4.

Sdružení TULIPAN pořádá v Liberci ve dnech 23. až 27. října tradiční podzimní festival okořeněný unikátním pokusem o světový rekord. Návštěvníci se mohou zúčastnit přednášek, filmové produkce, autorského čtení i autogramiády herce Lukáše Pavláska, výstav a koncertů. Sdružení TULIPAN provozuje chráněnou dílnu, kde zaměstnává osoby se zdravotním znevýhodněním.

Začátkem října proběhla ze strany Magistrátu města Jablonec nad Nisou kontrola kasin ve městě. Z ní vyplývá, že všech 10 kontrolovaných subjektů splnilo podmínky, které jim vyhláška ukládá. Kontrola se netýkala provozovny kasina v ulici 28. října. Ta totiž z vlastního rozhodnutí ukončilo provoz.

Domov důchodců ve Sloupu v Čechách čeká zateplování. Ke snížení energetické náročnosti objektu přispěje zateplení stropu pod nevytápěnou půdou. Projekt počítá i s výměnou stávajících dřevěných zdvojených a špaletových oken za dřevěná okna s tepelně izolačními dvojskly. Měnit se zároveň budou také parapety. Práce za víc, jak 3 miliony korun mají skončit v provním pololetí příštího roku. Kraj je zaplatí s pomocí dotace.

Město Semily má nové logo. Jeho podobu schválili radní. Základem nového vizuálního stylu města bude nápis Semily doplněný motivem paroží kopírujícího písmeno M. Barevné provedení loga vychází z historického znaku Semil. Do soutěže přišlo více než 40 návrhů nového loga. Vítězný návrh vybrala hodnotící komise složená ze zástupců města i z odborníků na grafický design.

V Tanvaldu skončí tento měsíc přestavba nemocnice a proběhne i kolaudace. V listopadu se pak oficiálně otevřou jednotlivá oddělení. Dostavbou se rozšířily poskytované zdravotní služby. Větší je interní lůžková část a zvýšil se počet lůžek pro poskytování následné intenzivní a dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče. Další změnou je přesun rehabilitačního oddělení do větších a pro pacienty lépe přístupných prostor v přízemí. 


Radio Contact – nejlepší hudba a zábava – FM 101,4.