Na zdraví s RCL!

Anketa

Taky plánujete po zimě oživit a pročistit Vaše tělo jarním detoxem? Co na Vás funguje?

Recepty pro každého

Nejrychlejší zprávy a infoservis z Vašeho regionu
pro Vás připravujeme denně na FM 101,4.

Turnov se chystá investovat desítky milionů korun do svých bytových domů. Celkem má město 161 běžných bytů a dalších 219 v domech s pečovatelskou službou. Nájemné v městských bytech v je výrazně nižší než komerční. Nájemníci platí měsíčně za metr čtvereční 45 až 55 korun, u novějších bytů 70 korun. Na nájemném radnice ročně vybere asi devět milionů, letos půjde do oprav kolem osmi milionů korun.

Ve Starých Splavech pokračují práce na revitalizaci pobřeží Máchova jezera. I přesto, že zimní počasí nedovolilo začít s pracemi hned po vánoční přestávce, vše se podle starostky Doks Evy Burešové má stihnout před zahájením letní sezóny. Největší novinkou je nové vyhlídkové a přístavní molo. Opravené ale budou i chodníky a přístupové cesty. Letošní úpravy přijdou doksskou radnici na necelých 13 milionů korun.

U obce Okna na Českolipsku se koncem března rozjede obnova krajské silnice. Kompletní rekonstrukcí projde úsek dlouhý téměř 5 kilometrů. V současné době je komunikace široká pět metrů, v rámci modernizaci dojde k jejímu rozšíření. Opraví se také propustky a nainstalují zcela nové značky. Stavbu za více než 55 milionů korun kraj zaplatí z Integrovaného regionálního operačního programu. Hotovo má být nejpozději začátkem září.

Jablonec nad Nisou koupí za více než 8 milionů korun funkcionalistickou Kantorovu vilu. Dům byl postaven v roce 1934 podle projektu Heinricha Kulky. Jde o jeden z nejcennějších objektů tohoto stylu v regionu. Radnice by ho proto ráda otevřela veřejnosti. Na obnově a budoucím využití Kantorovy vily chce radnice spolupracovat s Kulkovou nadací. Náklady na rekonstrukci jsou podle odhadu zhruba deset milionů korun.

V Hejnicích v těchto dnech probíhá náročný ořez lip v parčíku před Bazilikou. Lípy se takto pravidelně ořezávají každé 3 roky, jejich koruny jsou totiž velmi křehké a náchylné k rozlomení, pokud by větve přerostly. Radnice připravuje rekonstrukci celého parčíku. Vzhledem ke stavu stromů uvažuje o jejich kompletní výměně. Projekt v první polovině roku představí veřejnosti, která se tak dozví všechny potřebné informace.


Radio Contact – nejlepší hudba a zábava – FM 101,4.