Anketa

Užíváme si grilovací sezóny. Co vy a grilování?

Soutěž
Městské slavnosti
Recepty pro každého

Nejrychlejší zprávy a infoservis z Vašeho regionu
pro Vás připravujeme denně na FM 101,4.

V Semilech od února probíhá revitalizace náhonu od špice parku Ostrov až na Riegrovo náměstí. Celkové náklady se mají pohybovat kolem 14 milionů korun, přičemž 12 milionů činí dotace z Operačního programu Životní prostředí. Novou informací je to, že stará lávka z náměstí k poště už na místo nepůjde kvůli špatnému stavu vrátit a má se postavit nová. To ale ještě musí schválit zastupitelé města Semily na zářijovém zasedání.

Ve Frýdlantu ve Školní ulici pokračují práce na zateplení panelového domu. Město si od toho slibuje snížení energetické náročnosti. Fasáda na západní straně objektu je již hotová, a to včetně probarvené konečné omítky. Dělníci teď dokončují fasádu na jižní straně. Současně zateplují meziokenní vložky, balkony a parapety. Dále se na balkonech pokládají dlaždice.

Správci Krkonošského národního parku sesbírají každý rok po obyvatelích a návštěvnících hor kolem tří tun odpadků. Pomoci změnit to má informační kampaň, v jejímž rámci budou lektoři a dobrovolníci návštěvníky aktivně upozorňovat na to, že co do hor přinesou, by si měli také odnést. Má název „Není zvěř jako zvěř“. V nadcházejícím víkendu se objeví na nejdůležitějších křižovatkách stánky s lektory a dobrovolníky. Pokusí se každého návštěvníka zastavit a o problému informovat.

Zoo Liberec zaznamenala další významný chovatelský úspěch. Na úseků opů a kopytníků se narodila mláďata kriticky ohrožených druhů gibona bělolícého a osla somálského. Ti se ve volné přírodě ocitají na prahu vyhubení a jejich přežití závisí na koordinovaném chovu a spolupráci zoologických zahrad. Oslí hříbě je podle ošetřovatelů samec. Pohlaví malého gibona zůstává tajemstvím. Dozví se to až po dosažení jeho pohlavní dospělosti.

V Jablonci nad Nisou se kvůli opravě uzavře hráz Mšena. Práce na přehradě začnou v září a potrvají do listopadu příštího roku. Komunikace na hrázi se zcela uzavře. Pěší budou moci využít chodník v podhrází, kterého se stavba nedotkne. Opraví se tu porušené konstrukční vrstvy koruny hráze a bude se tu taky pracovat na ochraně před zatékáním srážkových vod. Oprava prodlouží životnost vodního díla a zlepší i stav komunikace na hrázi.


Radio Contact – nejlepší hudba a zábava – FM 101,4.