Anketa

Už v neděli 24. prosince je Štědrý den! Máte nějaké vánoční tradice, jaké?

Recepty pro každého

Nejrychlejší zprávy a infoservis z Vašeho regionu
pro Vás připravujeme denně na FM 101,4.

Nový Bor plánuje v příštím roce novinky ve školských zařízeních. Jde o vybudování dvou nových učeben na základní škole na náměstí. Škola získá také vlastní sportovní areál pro zhruba 500 dětí. Dále radnice chce podpořit rodiny a chystá opravu vily v Kalinově ulici. V té vzniknou jesle pro děti od jednoho roku, na které naváže oddělení mateřské školy pro děti od dvou let.

Na Městském úřadě v Turnově je možné platit kartou. Radnice od března pomocí ankety zjišťovala zájem obyvatel o možnosti placení. Pro bezhotovostní formu úhrady se vyslovilo 74 procent lidí. Činnost devíti platebních terminálů prošla dvouměsíčním zkušebním provozem, během kterého se řešily technické detaily. Od prosince je možné kartou uhradit veškeré správní poplatky, pokuty, náklady řízení a podobně.

Aleje v Semilech se příští rok dočkají obnovy. A to ve třech lokalitách – podél Jizery u stadionu, na nábřeží Svatopluka Čecha a podél komunikace na straně Chuchelského potoka. Na obnovu alejí získalo město Semily 400 tisíc korun z Operačního programu Životní prostředí. Kácení stromů začne v březnu a celá obnova skončí do června 2018. V rámci projektu se vysází lípy i vrby.

Město Liberec má na příští rok připravený rozpočet se schodkem bezmála 400 milionů korun. Podle zveřejněného návrhu město počítá s příjmy 2,4 miliardy korun a výdaji 2,8 miliardy. Rozdíl má pokrýt zůstatek z letošního roku a peníze, které zůstanou městu z fondu po dokončení refinancování dvoumiliardového dluhopisu. Ve fondu je přes 420 milionů korun. Zastupitelé budou rozpočet schvalovat tento týden.

V Jablonci nad Nisou proběhla tradiční dobročinná předvánoční akce Primátorský svařák. Letošní ročník se hodně přiblížil loňskému rekordu. Celkem se prodalo 781 hrnků za 45 273 korun a rozlilo se 230 litrů vína a 15 litrů čaje. Radnice děkuje všem, kteří přišli a podpořili dobrou věc. Výtěžek dostane jablonecká organizace Svazu tělesně postižených v České republice.


Radio Contact – nejlepší hudba a zábava – FM 101,4.