Na zdraví s RCL!

Anketa

Už v neděli jsou Čarodějnice. Jak je slavíte?

Recepty pro každého

Nejrychlejší zprávy a infoservis z Vašeho regionu
pro Vás připravujeme denně na FM 101,4.

V Chrastavě začnou v nejbližších dnech budovat nové chodníky. Jeden vznikne v Andělohorské ulici od autobusové zastávky po odbočku k bývalé Mateřské škole. Druhý potom v horní části Liberecké ulice. Jedná se o dlouho očekávané akce. Projekční ceny odhadovaly náklady na víc, jak 7 milionů korun, ve veřejné soutěži se podařilo je snížit na 5,6 milionů.

Ve Frýdlantu je od včerejška uzavřený vjezd do areálu nemocnice. Začala totiž předposlední etapa rekonstrukce Lužické ulice. Po dobu uzavírky se bude do zdravotnického zařízení vjíždět po komunikaci za pavilonem gynekologie. Po rekonstrukci prostoru kolem vjezdu do nemocnice, začne stavební firma realizovat poslední úsek. A to od vrátnice k Fügnerově ulici. To ale nebude dřív, než po květnových Valdštejnských slavnostech.

U Hrádku nad Nisou vyroste větrný park. Bude prvním v republice po 2 letech. Dodavatelem turbín bude německý výrobce. Vedle samotné dodávky technologie bude zajišťovat také údržbu elektráren. Záměr postavit větrný park u Hrádku nad Nisou je starý více než deset let. Schvalovací kolečko po úřadech začalo v létě 2009 a skončilo teprve nedávno. Celkem 13 větrníků chce pražský investor postavit a spustit do října letošního roku.

Liberecký kraj hledá nejlepší kronikáře. Ti nejúspěšnější získají za své kroniky v každé kategorii od kraje peněžitou odměnu. Vítěz si odnese 5 tisíc korun, 2. místo 3 tisíce a 3. místo 1500 korun. Soutěže se mohou zúčastnit všechna města a obce Libereckého kraje. Odborná komise posoudí jejich kroniky ve dvou kategoriích. První z nich jsou obce s počtem do 2000 obyvatel, druhá je kategorie s počtem nad 2000 obyvatel.

V Jablonci nad Nisou se připravuje rekonstrukce střechy plaveckého bazénu. Je v havarijních stavu. Město chce zároveň vyřešit problém s nevyhovujícím zasklením bazénu. To má nedostatečné tepelně izolační vlastnosti. Náklady na nutné opravy se odhadují na 18 až 20 milionů korun. Radnice by rekonstrukci ráda zajistila co nejdříve. Počlá se ale zřejmě až na plánovanou odstávku bazénu příští rok v létě.


Radio Contact – nejlepší hudba a zábava – FM 101,4.