Na zdraví s RCL!

Městské slavnosti

Anketa

K létu rozhodně patří odpočinek na sluníčku a opalování. Opalujete se dobře?

Recepty pro každého

Nejrychlejší zprávy a infoservis z Vašeho regionu
pro Vás připravujeme denně na FM 101,4.

V Novém Boru začala revitalizace sídliště Husova - Jiráskova. Město na sídlišti vybuduje nové parkoviště, u letního kina opraví chodníky a veřejné osvětlení. Přibudou nové lavičky a herní prvky, obnovou projde i zeleň. Na úpravy za více než 4 miliony korun získala radnice třímilionovou dotaci z ministerstva pro místní rozvoj, zbytek přidá ze svého.

Stružnice na Českolipsku dokončila opravy po záplavách, které ji zasáhly v letech 2010 a 2013. Jako poslední se dělala lávka pro pěší v centru obce. Její obnova stála zhruba 12 milionů korun. Pokud by se lávka přes Ploučnici neopravila, musela by se pro pěší uzavřít. Pro obec je ale důležitá. Na lávku získlala Stružice státní dotaci. Její cena se totiž rovnala ročnímu rozpočtu. Přes lávku chodí místní například k nádraží nebo jedinému obchodu ve Stružnici. Lávka slouží zhruba 150 let.

V Tanvaldu začali opravovat chodník k základní škole v ulici Raisova. Po dobu prací, které potrvají do nového školního roku, je tady omezen provoz. Rekonstrukce zvýší bezpečnost dětí, které navštěvují ZŠ na Šumburku. Následovat budou i další naplánované opravy chodníků a komunikací. Například chodníku v ulici U Lesíka. Práce proběhnou postupně, aby se zajistil přístup k jednotlivým vchodům do objektu.

Dopravní podnik v Liberci pořádá již potřetí netradiční běžecký souboj. Na trati poměří své síly tramvaj a běžci. Závod se koná tuto sobotu . Startuje se ve 14 hodin ve Fügnerově ulici v Liberci. Běžce pak čeká trať dlouhá téměř pět kilometrů. Cílem je konečná tramvaje pod Ještědem, v Horním Hanychově. Na trať vyjede speciální tramvaj “Evička”, které se v Liberci přezdívá také „ledová tramvaj“.

Jablonecká radnice letos zaměstnává 72 lidí na veřejně prospěšné práce. Tito pracovníci musí, stejně jako ostatní zaměstnanci, odpracovat 40 hodin týdně a pobírají minimální mzdu hrazenou úřadem práce. Pracovní doba pracovníků veřejné služby je 30 hodin měsíčně a pokud odpracují hodiny navíc, mají za ně od města nárok na městskou radou odsouhlasený dar – stravenky. Další výhody pak podle zákona získávají někteří přes úřad práce od státu.


Radio Contact – nejlepší hudba a zábava – FM 101,4.