Anketa

Příští týden v pondělí slavíme naše 28. narozeniny. Kde nás nejraději posloucháte?

37%
17%
13%
Městské slavnosti
Recepty pro každého

Nejrychlejší zprávy a infoservis z Vašeho regionu
pro Vás připravujeme denně na FM 101,4.

Finanční správa plánuje od roku 2020 takzvanou optimalizaci řízení územních pracovišť. V Libereckém kraji se má týkat poboček finančního úřadu v Novém Boru, Frýdlantu a Tanvaldu. Liberecký kraj ale nesouhlasí s rušením poboček finančních úřadů v menších městech. Jeho obyvatelům by omezení počtu územních pracovišť způsobilo komplikace. Krajští radní proto odsouhlasili návrh nesouhlasného usnesení.

V letošním rozpočtu vyhradil Jablonec nad Nisou milion korun na participativní rozpočet. Vyzval občany, aby zasílali náměty na zlepšení kvality veřejného prostranství. Na radnici se sešlo 26 návrhů za milion 800 tisíc korun. Ty během prázdnin pracovníci magistrátu kontrolovali. U některých upravili rozpočty na reálnou hodnotu. Do hlasování, které proběhne v listopadu a prosinci, postoupilo 23 projektů v celkové hodnotě jeden a půl milionu korun.

Frýdlant se s předstihem připravuje na vánoční svátky. Mimo jiné hledá také nejvhodnější vánoční strom na náměstí. Obrací se na obyvatele, kteří mají na zahradě či na svém pozemku vhodný smrk, u něhož pomýšlejí na pokácení, aby se přihlásili na radnici. Strom by neměl být přerostlý, měl by být symetrický s nerozvětvenou korunou a přístupný převozové technice. Město darovaný strom bezplatně pokácí a odveze na náměstí, kde ho následně ozdobí a o první adventní neděli slavnostně rozsvítí.

V areálu Lorety Rumburk se v neděli 22. září uskuteční premiéra ojedinělého divadelního projektu – dramatu „Půlnoc v pohraničí“. Autorská divadelní hra je inspirována historií rumburské stavby, osudovými okamžiky bývalého kapucínského kláštera u sv. Vavřince a osobnostmi, které byly s tímto místem spjaty. Autorkou inscenace je Hana Strejčková a projekt připravuje s početným týmem profesionálních umělců za podpory Ministerstva kultury, města Rumburk a mecenášů. Začátky představení jsou v 17.00 a 19.00 hod. S ohledem na téma 50. let 20. století představení není vhodné pro děti do 10 let.

Douglaska tisolistá z Lomnice se uchází o titul Strom roku 2019. Mezi dvanáct finalistů ankety „Strom roku“ ji vybrala odborná porota. Nádherný strom roste u zámečku v blízkosti Oborského rybníka. Rohanova douglaska je součástí malého arboreta, které založil kníže Kamil Rohan u svého loveckého zámečku. Má neobvyklé větvení a vyniká celkovou dominantní rozložitostí. Dorůstá výšky 34 metrů. Zájemci, kterým se strom líbí, mohou o jeho vítězství v anketě hlasovat až do 25. září.


Radio Contact – nejlepší hudba a zábava – FM 101,4.