Na zdraví s RCL!

Anketa

V zimě je na zahřátí nejlepší horký čaj. Jaký čaj máte nejraději?

50%
50%
0%
0%
Recepty pro každého

Nejrychlejší zprávy a infoservis z Vašeho regionu
pro Vás připravujeme denně na FM 101,4.

Zadlužená Lužická nemocnice v Rumburku hledá strategického partnera. Město již oslovilo společnost Krajská zdravotní, která sdružuje pět největších nemocnic v Ústeckém kraji. Podle předsedy představenstva společnosti by se v případě převzetí zařízení musel omezit provoz na některých odděleních. Nejztrátovější je v Lužické nemocnici porodnice. Tu by však starosta Rumburku rád udržel. Jednání o budoucnosti zařízení jsou podle něj na samém začátku.

V Semilech v ulici Antala Staška loni obnovili plynové vedení a letos je v plánu rekonstrukce vodovodu a kanalizace. Poté dostanou komunikace i chodníky nový povrch. Předpokládané náklady jsou ve výši jeden milion korun. Dále chtějí semilští letos nebo nejpozději příští rok opravit chodníky v ulici Slunečná. Povrch je tady zánovní, ale musí se obnovit vedení ČEZ v chodnících, které jsou v katastrofálním stavu.

Město Liberec reaguje na aktuální počty dětí úpravou spádové vyhlášky pro základní školy. Změny ve vyhlášce, které již odsouhlasili liberečtí radní, se dotýkají většiny spádových obvodů. Dále na základě předběžné dohody město vytvořilo společný školský obvod pro děti ze Šimonovic, a tím je Základní škola Česká a pro děti z Kryštofova Údolí je to škola Ještědská. Tyto obce totiž školy nezřizují a většina dětí plní povinnou školní docházku v Liberci.

Město Mimoň chce v letní sezóně nabídnout lepší zázemí návštěvníkům koupaliště. V loňském roce proto odkoupilo objekt bývalé diskotéky v těsné blízkosti. V nejbližší době začne s jeho úpravami. Má tady vzniknout bufet, který radnice nabídne do pronájmu a samostatné sociální zařízení. To bude přístupné jak z prostor občerstvení, tak přímo z koupaliště. Nevyužitá část objektu bude sloužit prozatím jako skladové prostory a radnice pro ni bude hledat další využití.

V Jablonci nad Nisou pokračují v úpravách vnitřních prostor radnice. Rekonstrukcí prochází zasedací místnost ve druhém patře. Náklady na obnovu se dostanou na částku zhruba jeden milion korun. Největší položkou budou restaurátorské práce, výroba nábytku a elektroinstalace. Místnost pro zasedání rady města musí být mimo jiné vybavena i nahrávacím zařízením pro záznamy z jednání.


Radio Contact – nejlepší hudba a zábava – FM 101,4.