Právě hraje: ELÁN - KDE SI | Dohrálo: DIVOKEJ BILL - SÍŤ
1. říjen 2020 - Igor
Právě hraje: ELÁN - KDE SI | Dohrálo: DIVOKEJ BILL - SÍŤ

Kraj má pod kontrolou finance směřující do dopravy

Liberecký kraj dlouhodobě zastává a prosazuje názor, že založení a provozování autobusového vnitřního dopravce je tou nejlepší možnou cestou zajišťování veřejné dopravní obslužnosti v regionu. Kraj má finance směřující do dopravy pod kontrolou a disponuje moderními vozidly, která vlastní, nikoli pronajímá. Vloni se na zajištění autobusové dopravy v kraji vynaložilo přes 322 milionů korun. Od letošního roku se vozový park postupně modernizuje. Do provozu se nasadilo 22 autobusů a postupně do konce roku přibude dalších 24 vozů.

Vedení Jablonce pořádá setkání s občany

Radnice v Jablonci nad Nisou již několik let udržuje tradici veřejných setkání členů vedení města s občany. Lidi zajímá nejčastěji stav komunikací, úklid města, zimní údržba a také problematika územního plánu. Vedle politického vedení města tak ke stolu sedají a na dotazy odpovídají i odborníci z řad úředníků. Často diskutovaná bývá bezpečnost a kriminalita ve městě, proto jsou zváni i okrskáři městské policie. Nejbližší setkání se uskuteční v úterý 13. října od pěti odpoledne v malém sále Eurocentra.

V Jablonném v Podještědí opraví ulici U Školy

V Jablonném v Podještědí  opraví povrch místní komunikace v ulici U Školy. Silnice se nejdřív musí odfrézovat a pak je na řadě penetrace. V poslední etapě silničáři položí asfalt. Práce mají skončit do 9ho října. V souvislosti s pracemi se tato ulice částečně uzavře. Průjezd sice bude možný, zejména pro školní autobus, ale řidiči by se měli ulici spíše vyhnout. Usnadní tak bezpečný průběh stavby.

V Osečné finišuje obnova Českodubské ulice

V Osečné finišuje obnova Českodubské ulice. Náročná rekonstrukce začala před pěti lety vytvořením projektové dokumentace na výstavbu 2. etapy splaškové kanalizace. Samotná realizace začala v loňském roce, souběžně s opravou dešťové kanalizace a hlavního vodovodního řadu. Na tyto práce navázala oprava krajské komunikace a rekonstrukce veřejného osvětlení. Poslední etapou je stavba chodníků, která se v těchto dnech dokončuje.

Na zámku Svijany připravili noční komentovanou prohlídku

Na zámku Svijany připravili na pátek letošní předposlední „Noční komentovanou prohlídku“. Archeolog Petr Brestovanský na ní zájemce seznámí se zajímavostmi nejen ze zámecké historie. Noční prohlídka proběhne od osmi večer a potrvá přibližně dvě hodiny. Dále ve Svijanech nabízí i exkurze v Pivovaru.

V Lomnici nad Popelkou zpožďují komplikace projekty v základní škole

V Lomnici nad Popelkou zpožďují komplikace projekty v základní škole. V případě školního hřiště je na vině dodavatel díla. Na staveništi se po odstranění povrchu a podkladních vrstev pod záminkami různých změn a napadání projektových dokumentací stavby již téměř dva měsíce nepracuje. Z celé věci se město snaží najít východisko. Dnes je ale zřejmé, že se hřiště v letošním roce dokončit nestihne.

V Liberci se uzavřel vstup do parku před Liebiegovým palácem

V Liberci je z důvodu probíhající kompletní rekonstrukce Liebiegova paláce uzavřen vstup do přilehlého parku před budovou. A to jak z ulic U Tiskárny a 8. března, tak i průchod ze zámeckého parku. Hranice staveniště je oplocená. Vedlejší zámecký park je veřejnosti nadále přístupný bez omezení. Kompletní rekonstrukce celého areálu Liebiegova paláce za více než 200 milionů korun začala v září. Práce potrvají zhruba 20 měsíců a po jejich skončení bude novorenesanční palác sloužit jako komunitní centrum.

V Jablonci vytřídí lidé 36 procent odpadů

Soutěž Odpadový Oskar vyhodnocuje množství směsných odpadů, které vyprodukují občané jednotlivých obcí. Krajský primát v kategorii obcí nad 5000 obyvatel získal Jablonec nad Nisou. Jeho občané dokážou vytřídit 36 procent odpadů. Kromě Jablonce v Libereckém kraji vynikaly Dalešice mezi městy do tisícovky obyvatel a Malá Skála mezi městy do pěti tisíc obyvatel. Nejlepších výsledků dosahují tam, kde lidé platí za svoz jen skutečně vyhozeného množství odpadů.

Město Semily vyhlašuje Grantový program pro poskytování dotací

Město Semily vyhlašuje Grantový program pro poskytování dotací v roce 2021. Příspěvky podpoří například kulturní a sportovní akce, péči v sociální oblasti či využití volného času dětí a mládeže. Peníze mohou jít také nestátním neziskovým organizacím na údržbu a správu nemovitostí pronajatých nebo vypůjčených městem Semily. Lhůta pro podání žádostí je od 30. listopadu do 15. prosince tohoto roku.

V Hrádku opraví ulici U Gumovky

V Hrádku nad Nisou opraví ulici U Gumovky v blízkosti průmyslového areálu. Jde o frekventovanou ulici, která je důležitou spojnicí. Její stav je dlouhodobě ve špatném stavu. Dále tady vznikne i nové veřejné osvětlení. Náklady na všechny práce město vyčíslilo na necelé 3 miliony korun. Podle plánu začne rekonstrukce v říjnu a potrvá do konce letošního roku.