Právě hraje: DIVOKEJ BILL - KOŘALA | Dohrálo: PERCY SLEDGE - WHEN A MAN LOVES A WOMAN
3. duben 2020 - Richard

V Lomnici opraví silnice ve městě

V Lomnici nad Popelkou plánují na letošní rok rekonstrukci dalších silnic ve městě. Nyní se pracuje na úseku v lokalitě Hrádka. Do budoucna se město více zaměří na nezpevněné úseky, které jsou v havarijním stavu. Například se připravuje rekonstrukce komunikace
Sportovců. Musí se tu vyměnit veškeré sítě, povrch vozovky i veřejné osvětlení. Největším problémem jsou podle starosty Josefa Šimka opravy komunikací, kde není zpevněný povrch. Náklady za opravy těchto silnic jsou vyšší.

Turnov prodloužil termín poplatků

Vzhledem k současné situaci rozhodl Městský úřad v Turnově o prodloužení termínu na poplatky a zároveň informoval o uzavřené kompostárně. Místní poplatky ze psů a za provoz sběru a odstraňování komunálních odpadů mohou občané uhradit až do konce letošního června, nejlépe bezhotovostně, převodem z účtu. Kvůli současné situaci je také až do poloviny dubna uzavřena kompostárna na Malém Rohozci. Firmy a živnostníci mohou nyní odevzdat bioodpad na Vesecku ve Sběrním dvoře.

Oprava silnice z České Lípy do Dobranova má začít v červnu

Dlouho plánovaná rekonstrukce krajské silnice druhé třídy z České Lípy do Dobranova má začít letos v červnu. Rekonstrukce více než pětikilometrového úseku přijde na bezmála 194 milionů korun. Liberecký kraj získal na rekonstrukci evropskou dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu. Silnice je součástí tahu ze Zákup na Děčín a vede napříč Českou Lípou, což výrazně zkomplikuje dopravu ve městě. Stavba potrvá necelý rok.

Jablonec rozdává roušky seniorům

Jablonec nad Nisou začal s distribucí roušek do domovů pro seniory. V těchto dnech rozdá kolem tří set balíčků. S jejich balením pomáhají dobrovolníci. Senioři v balíčku najdou roušku a různé informační materiály. Například jak se chovat v případě že se objeví zvýšená teplota nebo jiné příznaky onemocnění, ale taky jak o roušky pečovat a udržet je funkční. Město má také v plánu distribuci dezinfekce.

Mírná zima kraji ušetřila peníze za údržbu

Letošní zima v Libereckém kraji byla podprůměrná. Svědčí o tom částka utracená za údržbu silnic. Z připravených 120 milionů korun zbyla zhruba jedna čtvrtina. Do konce února se spotřebovalo 50 procent posypového materiálu. Ušetřené peníze chtějí Silnice LK po dohodě s krajem využít v letním období. A to na sekání trávy, prořezy a opravy silnic.

V Janově Dole vysadili alej

V Janově Dole vysadili jednostrannou alej. Celkem čtrnáct lip lemuje silnici ve středu obce, která na ni získala sto procentní dotaci ve výši přesahující 100 tisíc korun. Výsadba probíhala za technického dozoru. Se sázením pomohli i místní občané. O stromy se bude nadále starat obec. K aleji ještě mají přibýt keře a chodník. Keře zaplatí obec ze svého, ale na chodník požádá o dotaci.

V Železném Brodě opraví veřejné osvětlení

V Železném Brodě odstartuje rekonstrukce veřejného osvětlení v části Trávníků. Práce začnou před výměnou elektrického vedení, aby nedocházelo ke zbytečným komplikacím při souběžných pracích. A to zejména v místech, kde se bude vedení veřejného osvětlení umisťovat mimo trasu elektrického vedení. Zahájení rekonstrukce je závislé od průběhu prací na Malém náměstí. Předpokládá se, že se začne nejdéle do dvou týdnů.

Nemocnice v České Lípě zrušila pohotovost

Od dnešního dne až do odvolání je v Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa zrušená pohotovost pro dospělé z důvodu současné epidemiologické situace. V případě náhlých akutních zdravotních obtíží lze využít Centrální příjem, který je pacientům k dispozici 24 hodin denně. Nemocnice upozorňuje pacienty, že vstup do nemocnice je přes triážní stan.

Křišťálová přístavba muzea v Jablonci je hotová

V Jablonci nad Nisou skončila křišťálová přístavba Muzea skla a bižuterie. V objektu bude k vidění například stálá expozice vánočních ozdob. Součástí projektu za téměř 60 milionů korun byla i revitalizace přilehlého parku. Ve druhém podlaží se v nejbližší době budou instalovat vitríny atypických tvarů. Třetí patro poslouží krátkodobým výstavám. Oficiální otevření pro veřejnost se chystá na léto.

V Liberci dezinfikují zastávky

Pracovníkům libereckých technických služeb začala jarní sezóna. Kromě úklidu po zimě a úpravy zeleně čistí dezinfekcí autobusové a tramvajové zastávky MHD. Za měsíc jich stihnou 140. V ulicích Liberce se objevují i čistící stroje. Po zimě se zametá také ručně a tento úklid má na starost 11 čtyřčlenných posádek. Celkem se v terénu vystřídá 120 zaměstnanců Technických služeb.